Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Obec sa pripravuje odkúpiť ďalší domVytlačiť
 

Medzi priority sme už v minulosti dali postupné odkupovanie problémových domov, ktoré sa v obci nachádzajú a to z dôvodu, aby sme zabránili ich zneužitie na ubytovanie neprispôsobivých občanov. Nie je nič výnimočné, že v dnešnej dobe sa skupujú staré domy a následne ich nový vlastník prenajme skupine osôb, ktorej tam dá zapísať aj trvalý pobyt. Potom je už obec bezmocná, lebo vlastnícke právo je absolútne a vlastník určuje, čo bude z jeho nehnuteľnosťou ďalej.

V obci sme takto odkúpili tri rodinné domy, dva z toho sa nám podarilo predať v obchodnej verejnej súťaži. Nový majiteľ ich cez povolenie odstránil, pozemok upravil a už na danom mieste čoskoro postaví úplne nový dom, do ktorého sa nasťahuje mladá rodinka. A toto bolo našim cieľom. Obec vlastní ešte rodinný dom (u Mikulášov vpredu) a v súčasnosti podniká kroky na odkúpenie aj zadného domu. Tento rok sa ľady v tejto veci pohli a obec požiada o odkúpenie. Po Veľkej Noci bude vypracovaný znalecký posudok a následne obecné zastupiteľstvo schváli samotnú kúpu. Keď bude obec vlastníkom obidvoch domov spojených jednou stenou, tak ich následne ponúkne na predaj opäť v obchodnej verejnej súťaži. Cena za tieto nehnuteľnosti nesmie klesnúť pod náklady, ktoré obec na vysporiadanie vynaloží.

Sme presvedčení, že tento systém ochrany intravilánu obce je účinný a aj keď spôsobuje nadmernú administráciu a nutnosť vynaložiť financie na získanie nehnuteľností, výsledný efekt uvítajú hlavne vlastníci susedných domov, ktorým nehrozí stav, že v ich susedstve budú bývať neprispôsobiví občania. Tento krok obce za cieľ, aby všetci slušní ľudia mohli v tejto obci žiť pokojne a bez obavy z nejakého ohrozenia týkajúceho sa ich majetku, zdravia alebo života.

mikulásov dom.jpg


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10387780

Úvodná stránka