Menu

Obec Slaská
Obec Slaská

Vyhlásenie starostu obce k problematike nebezpečného vírusu.

Vyhlásenie starostu obce k problematike nebezpečného vírusu. 2

Občania obce Slaská, aj iná verejnosť,
prosím o rešpektovanie situácie, v ktorej sa SR v súčasnosti nachádza a žiadam vás všetkých, aby ste skutočne návštevu nášho obecného úradu obmedzili na minimum.

Chránite tak seba, chránite tak nás. Skoro všetko sa dá vybaviť cez telefón alebo internet. Všetky kontakty sme pre istotu niekoľkokrát zverejnili.

Zároveň vás chcem všetkých veľmi pekne požiadať, aby sme si uvedomili, že najbližšie dva týždne netrávime dovolenku a ani prázdniny. To znamená, že izolácia je nateraz ten nás najlepší priateľ. Venujte čas rodine doma vo vašom prostredí, pravidelne vetrajte váš príbytok a častejšie ako doteraz si poriadne umývajte ruky. Ak sa rozhodnete pre pobyt vonku, vyhýbajte sa ostatným ľudom na dostatočnú vzdialenosť, vynechajte podávanie rúk, ci priateľské bozky na líce. A nehanbite sa ani za pripadne rúško na tvári. Čo píšem, nie je scenár k filmu, ale realita, ktorú netreba podceňovať.

V našej obci boli zrušené bohoslužby, zablokovali sme prístup do mini fitnescentra a podľa mojich informácií bude zatvorene aj pohostinstvo. Miestne potraviny nech navštevuje len jeden člen rodiny. Pri ich návšteve radšej čakajte chvíľu na čerstvom vzduchu, ako sa mate desiati tlačiť pri pokladni. Rovnako berte ohľad na osobu roznášajúcu poštu.

Žijeme časy, ktoré sa zapíšu do kroniky aj našej obce. Budem rád, ak sa do nej bude môcť zapísať, že Slašťania pristúpili k pandémii zodpovedne a vlastným správaním ochránili seba, rodinu i obec. Veľmi si želám a v duchu o to aj prosím, aby naša kronika neobsahovala zápis o nakazených a už tobôž o obetiach vírusu.

Som presvedčený, že pre každého z nás je život to najcennejšie čo máme a každý z nás chápe, že môže svojim správaním k jeho ochrane prispieť.

Na záver vás chcem ubezpečiť, že obec je pripravená byt nápomocná každému, kto by sa do nútenej karantény dostal. Neobrátime sa chrbtom žiadnemu domu, ktorý by bol nútený byt v totálnej izolácii. Verím, že spolu tieto tažke časy zvládneme a že nás poučia, aby sme boli zodpovední, solidárni a korektní k sebe i celému svetu.

Držím nám všetkým palce.

Mgr. Daniel Gelien
starosta obce

Dátum vloženia: 14. 3. 2020 8:22

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

logo
 

vv

Hlásnik

hlasnik

Sviatok

Meniny má Frederik, Frederika, Taras, Federika

Dátum a čas

Dnes je nedeľa, 25.2.2024, 9:39:15

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:58
TÝŽDEŇ:0
CELKOM:279148