Obec Slaská
Obec Slaská

Stavanie mája

Stavanie mája 1

Našťastie sa stalo tradíciou, že posledný aprílový deň sa skoro vo všetkých obciach stavajú máje. Inak tomu nebolo ani v našej malej Slaskej.

Chlapci z občianskeho združenia PRO SLASKÁ zabezpečili vhodný strom, ktorý bude zdobiť našu dedinku po celý mesiac. Dievčatá ho pekne ozdobili stužkami a potom sa už len čakalo na príchod Slašťanov, aby sme si túto tradíciu užili všetci spolu. A tak sa aj stalo. mmmVečer o 18. - tej hodine bolo pri miestnom pohostinstve pomerne dosť rušno, a preto sa stavanie mája mohlo pokojne začať. Ani sme sa nenazdali a máj sa ukázal v celej svojej paráde ako dočasná dominanta pri miestnom kultúrnom dome. Potom už dievčatá ponúkali všetkých prítomných slaným pečivom a sladkými koláčikmi a samozrejme aj niečím ostrejším, čo zahrialo a bolo to na účet starostu.

majChlapci zo Slašťanskej kapely vyhrávali a ich tóny si užívali prítomní aj na tanečnom parkete. A práve vďaka dobrej nálade a mnohým tanečníkom, to dychovka potiahla vďaka malým svetlám až do noci. Nálada bola počas celého večera výborná. Všetci sa dobre zabávali a bolo cítiť, že ľudia sú radi, že po dvoch rokoch sa môžeme stretnúť, porozprávať sa, zabaviť sa a trochu vypnúť od povinností. Na záver nám dovoľte poďakovať všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k tomu, aby sa táto akcia vydarila na jednotku a vidíme sa niekedy opäť pri tónoch našej dychovky, ak to chlapci a speváčky s nami vydržia.

maj2

Dátum vloženia: 9. 5. 2022 13:27
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 5. 2022 13:44
Autor:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Hlásnik

hlasnik

Sviatok

Meniny má Ľubomír, Hypolit, Kasián, Kasius, Belinda

Dátum a čas

Dnes je sobota, 13.8.2022, 23:23:39

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 1
DNES: 180
TÝŽDEŇ: 1203
CELKOM: 181501