Obec Slaská
Obec Slaská

Projekt ZŠ Janova Lehota

Projekt ZŠ Janova Lehota 1

„Čo len z nich bude?!“
„Možno aj programátori!“

Aj vám je táto veta známa z reklamy? Presne tak... Telekom... Možno však neviete, aká príležitosť sa za reklamou skrýva. PROJEKTOVÁ. Celý projekt podporil NADAČNÝ FOND TELEKOM PRI NADÁCII PONTIS. Ponúkol základným aj stredným školám možnosť uchádzať sa o ponúknutý finančný balík na nákup tzv. micro:bitov. Naša škola sa ako jedna z mnohých uchádzala o túto možnosť a podarilo sa nám (p. uč. Jaššovej) získať 1000 eur na nákup 30 sád týchto zariadení. Ocitli sme sa medzi 250 vybratými víťazmi spomedzi koooopy základných a stredných škôl, ktoré sa grant pokúsili získať. Náš projekt sme nazvali BE 2 COOL.

     Odvážne pani učiteľky (Majerová, Valachová, Ivancová, Žigová) sa vrhli do víru školení ku programovaniu týchto malých zariadení, aby mohli školiť naše deti.

     MICRO:BIT. Zrejme ste toto slovo ešte nikdy nepočuli (ako my). Jedná sa o novinku v školách Veľkej Británie. Vlastne o taký programovateľný minipočítač.

     Cieľom projektu je naučiť deti základom programovania. Tie im pomôžu jednak na stredných školách, kde sa v programovaní bude pokračovať, no  najmä v budúcom živote na trhu práce, pretože prognózy odborníkov sú jasné: V priebehu pár rokov sa trh práce v našej spoločnosti veľmi zmení smerom ku digitalizácii. Len digitálne zdatní jedinci (vrátane schopnosti programovať) budú na väčšine trhu práce plne uplatniteľní. Takže aj my chceme ísť s dobou a poskytnúť vašim deťom to naj. Čo to bude? Zoznámenie s „minirobotom“, jeho programovaním a najmä, S VYUŽITÍM PROGRAMOVANIA V PRAXI A NA RôZNYCH PREDMETOCH. Dokonca máme v pláne, ak to pandemická situácia dovolí, pozvať aj Vás, verejnosť, prísť sa pozrieť, ako nám to ide.

Držte nám palce! O ďalšom priebehu projektu vás budeme priebežne informovať.
Informácie o pokračovaní v projekte  nájdete v prílohe:

                                                                                                  

Prílohy

MICROBIT

MICROBIT-obec-článok.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 416,01 kB

MICROBIT Zina

MICROBIT Zina.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 284,86 kB

MICROBIT Dodo

MICROBIT Dodo.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 614,02 kB

MICROBIT Katka

MICROBIT Katka.png
Typ súboru: PNG obrázok, Velkosť: 218,14 kB
Dátum vloženia: 7. 4. 2021 12:55
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 4. 2021 13:06
Autor:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Dátum a čas

Dnes je pondelok, 12.4.2021, 21:42:24

Hlásnik

hlasnik

Voľby do NR SR 2020

volby

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Sviatok

Meniny má Estera, Aster, Davorín, Zenon, Astéria

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 171
TÝŽDEŇ: 171
CELKOM: 90180

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

Facebook

facebook