Obec Slaská
Obec Slaská

Novou zástupkyňou starostu Slaskej je Miriam Ťahúňová

zastupkyňa starostu

Mojou ambíciou je pomôcť, kde sa pomôcť dá, nie napĺňať život funkciami, hovorí nová zástupkyňa starostu.

Ste rodená Slašťanka, alebo ste sa do Slaskej vydali?

Narodila som sa v Slaskej, ale krátko potom sme sa odsťahovali. Neskôr som sa do Slaskej vydala a žijem tu už devätnásť rokov.

Poslankyňou obecného zastupiteľstva ste tretie volebné obdobie. Kedy ste sa začali zaujímať o veci verejné?

Veci verejné ma zaujímali od začiatku. Zo Slaskej pochádza moja mama a máme tu veľa príbuzných, takže prirodzene som vnímala aj to, ako predchádzajúca starostka obce zápasí s rozsiahlymi problémami, ktoré sa vyskytli. Veľmi som si vážila rozhodnutie Daniela Geliena, ktorý sa  napriek zložitej situácii rozhodol kandidovať a následne prevziať zodpovednosti spojené s vykonávaním úradu starostu. S odstupom času dnes vidíme, že to bolo naozaj dobré rozhodnutie. Obec sa pod jeho vedením postupne dostala zo vetkých zložitých okolností a možno aj preto som nikdy neuvažovala nad tým, sa do riadenia obce zapojiť. S ponukou kandidovať ma oslovil Daniel a až vtedy som si pomyslela, že za pokus by to možno stálo. Teraz som rada, že som sa na to dala. Aj keď človek sa stretne s rôznymi reakciami, neľutujem to.

Mali ste nejaké ciele, s ktorými ste do zastupiteľstva išli? Podarilo sa vám ich naplniť?

Nemala som a ani dnes nemám individuálne ciele. Zakaždým, pred každými voľbami, sme si ako obecné zastupiteľstvo spolu so strarostom stanovili nejaké ciele, ktoré sme sa následne snažili dosiahnuť. Neboli to však predvolebné sľuby jednotlivcov, išli sme do toho ako tím so spoločnými - a hlavne s reálnymi cieľmi. Nechceli sme ľuďom maľovať vzdušné zámky, ale naplánovať reálny cieľ, ktorý sa dá za reálne peniaze a v reálnom čase dosiahnuť. Sľubovať ľuďom modré z neba dokáže každý, potom sú však ľudia sklamaní a frustrovaní. Keď nie je splnené, čo sa sľúbilo, je situácia veľmi nepríjemná. Naše sľuby boli reálne a vždy sa dostalo na ich plnenie. Netvrdím, že to bolo vždy v čase, ktorý bol na začiatku naplánovaný. Väčšina vecí, ktoré sa v samospráve robia, závisí od rôznych výziev, dotácií a grantov a tie ovplyvniť nedokážeme. Napríklad, ľudia dlhodobo očakávajú rekonštrukciu cintorína a domu smútku. Tým, že nevyšla vhodná výzva a obec nemá toľko peňazí, aby do toho mohla investovať, je to cieľ, ktorý sa posúva z jedného obdobia do druhého. V tomto roku však na náklady obce bude zrealizované nové oplotenie zo severnej strany a tiež rekonštrukcia interiérovej steny domu smútku. Ostatné bude musieť počkať na prípadnú výzvu z fondov EÚ. Ale naopak, zberný dvor sme predovšetkým vďaka časovo aj rozsahovo precízne vykonanej práci starostu a zamestnankýň obecného úradu dokázali vybaviť technikou za tristotisíc eur v tak krátkom čase, ktorý by málokto predpokladal, že to zvládneme.

Od februára ste sa stali zástupkyňou statostu. S akými pocitmi ste funkciu prebrali?

Mojou ambíciou je pomôcť, kde sa pomôcť dá, nie napľňať život funkciami. Keď za mnou s touto ponukou Daniel prišiel, dlho som zvažovala. Noško bol veľkým prínosom pre obec a mal množstvo skúseností. Ja som pracovne zaneprázdnená a nemám rada polovičnú robotu v práci ani doma. Preto som dlho zvažovala, či to vôbec časovo zvládnem. Nakoniec som po dlhšej úvahe súhlasila.

Silver Jurtinus

zastupkyňa starostu

Ing. Miriam Ťahúňová (1976). Vyštudovala odbor  Environmentalistika na  Technickej univerzite vo Zvolene. Od roku 2006 je konateľkou spoločnosti Enviroservis, s.r.o., ktorá pôsobí v oblasti životného prostredia. Je vydatá, má dvoch synov. Nie je členkou žiadnej politickej strany. Poslankyňou obce Slaská je tretie volebné obdobie. Od februára 2019 je zástupkyňou starostu obce.

Dátum vloženia: 13. 2. 2019 15:19

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Hlásnik

hlasnik

Voľby 2023
 

Sviatok

Meniny má František, Edvin, Fraňo

Dátum a čas

Dnes je streda, 4.10.2023, 22:01:35

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:272
TÝŽDEŇ:1089
CELKOM:254127