Obec Slaská
Obec Slaská

Fašiangy tento rok opäť boli a boli veselé

Fašiangy tento rok opäť boli a boli veselé 1

Fašiangy, Turíce Veľká noc ide, kto nemá kožúška, zima mu bude....
Toto sú slová tej najznámejšej fašiangovej pesničky. A veru sa aj našou Slaskou ozývala. V sobotu 26.2.2022 sa u nás konal fašiang.

FašiangČas fašiangov je o zábave a veselosti. A veru veselo bolo. Skupina fašiangovníkov sa v sobotu zavčasu rána stretla na obecnom úrade, aby sa poriadne vyobliekala do krojov a vybrala sa do obce robiť náladu. Za zvukov harmoniky a ozembucha sa mládenci a dievčatá vybrali po obci. A ani nevedno ako a k nim priplietla aj cigánska rodina, ktorá o sebe dávala znať u každého, kto fašiang prijal. Cigánka veštila každému z ruky a je len záhadou, že každému vyšlo šťastie, veľká láska a samé peňáze. Tento veselý sprievod potešil tancom a spevom každého obyvateľa, ktorý bol doma a vyšiel pred svoj dom.

FašiangFašiangovníkov domáci, ale aj skoro domáci obyvatelia počastovali tradičnými chutnými fašiangovými dobrotami – šiškami, kysnutými koláčikmi, ale taktiež, aj slanými chuťovkami, klobáskami či slaninkou. A keďže ešte bola zima, a to aj napriek krásnemu slnečnému počasiu, našlo sa na občerstvenie, aj niečo chutné tekuté, aby malí fašiangovníci energie dosti a prešli celú obec. Pevne veríme, že vás fašiangový sprievod potešil a že o rok sa opäť stretneme a oslávime fašiangy tak dobre, ako sa len bude dať.Fašiang
Celé fašiangy zorganizovalo OZ PRO SLASKÁ, a preto im patrí veľké ďakujem za pripomenutie krásnych tradícií. A samozrejme ďakujeme patrí aj každému jednému z vás, ktorí ste fašiang prijali do domu, ktorí ste sa zabavili a užili si tak krásnu fašiangovú sobotu.

Dátum vloženia: 28. 2. 2022 14:43

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Hlásnik

hlasnik

Voľby 2023
 

Sviatok

Meniny má František, Edvin, Fraňo

Dátum a čas

Dnes je streda, 4.10.2023, 22:43:32

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:281
TÝŽDEŇ:1098
CELKOM:254136