Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Kvalitnejšia prístupová cestaVytlačiť
 

foto cesta Tí starší z obce nemajú problém orientovať sa v starších názvoch obce, resp. v pomenovaniach jednotlivých lokalít. Ak niekto povie U Pieskov, myslí sa tým cestička pomedzi dva domčeky, ktorá v minulosti viedla k pieskovej jame. Na konci tejto cestičky boli voľakedy dva domčeky, z ktorých jeden je už pomaly rozpadnutý a druhý je využívaný ako chalupa. No a toto územie bolo tiež postihnuté povodňou, keďže sa tadiaľ valila voda ako z vodopádu práve z blízkych kopčekov. Obec dala predovšetkým vyčistiť existujúci odvodňovací rigol a urobila nad cestou v teréne dve odrážky vody.

Po odstránení povodňovej situácie sa však obec začala zaoberať aj stavom prístupovej cesty k existujúcej chalupe, keďže tu bola len tzv. poľná cesta nepokrytá asfaltom. Vzhľadom na skutočnosť, že obec disponovala frézovaným asfaltom (frezing), rozhodla o úprave. Najskôr sa odstránila nestabilná vrchná časť cesty a následne došlo k návozu frézingu, ktorý sa rovnomerne umiestnil po celej šírke komunikácie. Obec mi mala v krátkej budúcnosti získať bezplatne ešte ďalší frézing, ktorým by dokončila malú križovatku na uvedenom úseku a riešila by ešte aj iné lokality, kde vzhľadom na malý počet domov nie je výhodné investovať nemalé finančné prostriedky do asfaltovania.

foto cestaTakže po vyriešení odvodnenia cestičky U Pieskov sa podarilo túto lokalitu spevniť frézovaným asfaltom a skvalitniť tak miestnu komunikáciu vedenú k chalupe. Vlastníci predmetnej nehnuteľnosti by tak už nemali mať problém autom dostať sa priamo k ich chalupe a po vyriešení odvodu dažďovej vody by nemalo dochádzať ani k podmáčaniu terénu a svojpomocne spevnená komunikácia by mala dlhé roky slúžiť svojmu účelu.
 


 
 

webygroup

dnes je: 23.1.2019

meniny má: Miloš


9711072

Úvodná stránka