Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Rekonštrukcia požiarnej zbrojnice začne od strechyVytlačiť
 

Budova požiarnej zbrojnice už dávno neslúži svojmu účelu, lebo už niekoľko rokov neexistuje v našej obci dobrovoľný hasičský zbor. V súčasnosti je táto stavba využívaná na garážovanie technicky (V3S), ktorá bola získaná z ministerstva obrany. Keďže aj táto technika sa už v obci využíva minimálne, dochádza postupne k ponukovým konanie na jej odpredaj, nakoľko uvedené garáže sú potrebné pre novú strojnú techniku, ktorú obec získala cez eurofondy s využitím hlavne na triedený zber odpadov.

Roky sa podpísali aj na pôvodnej streche tejto budovy. Tá je už technicky opotrebovaná a nespĺňa základné štandardy a už vôbec neplní svoj účel. Aj z týchto dôvodov bolo vykonaných niekoľko obhliadok, aby boli navrhnuté prijateľné formy rekonštrukcie, ktoré zabezpečia ochranu stavby a tiež dostatočnú záruku. V týchto dňoch prebieha prieskum trhu a očakávajú sa cenové ponuky, na základe ktorých bude vybraný potencionálny zhotoviteľ tak, aby samotnú rekonštrukciu vykonal ešte v tomto roku.

Po stabilizácii strechy chce obec v budúcnosti riešiť aj výmenu existujúcich okien a nakoniec aj opravu samotnej fasády budovy. Obec má záujem, aby táto stavba bola využívaná na parkovanie jej technicky a zároveň, aby spĺňala aj estetické požiadavky čo sa týka jej vzhľadu a nebola nevhodným prvkom v existujúcej zástavbe.

poz.zbrojnica.jpg


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10388069

Úvodná stránka