Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Riešenie časti oplotenia cintorínaVytlačiť
 

oplotenie cintorína.jpg

Na celý areál cintorína je vypracovaný kompletný projekt rekonštrukcie a obec má k dispozícii aj právoplatné stavebné povolenie. Problém bol a je v tom, že k dnešnému dňu obec nebola úspešná v získaní finančných prostriedkov na samotnú realizáciu a náklad na ňu je dosť vysoký.

Vzhľadom však na viaceré podnety od návštevníkov tohto pietneho miesta, ktorí sa sťažovali na prítomnosť divej zveri v areáli cintorína, sa obec rozhodla riešiť tento negatívny stav aj bez finančnej podpory z fondov EÚ. Ešte v decembri minulého roka obecné zastupiteľstvo v rozpočte na rok 2019 schválilo výdavok, ktorý ma pokryť výmenu pôvodné oplotenia zo severnej strany. Vec sme nechceli riešiť dočasným opatrením a tak by malo byť v tejto časti osadené úplne nové oplotenie vo výške 180 cm. Aj vzhľadom na ochranu proti divej zveri sme určili, že oplotenie bude zvárané a pogumované, aby bolo pevnejšie a odolnejšie. Práce by mali byť vykonané v priebehu jedného mesiaca. Len dodávame, že toto oplotenie nezabráni tomu, aby ho nepreliezali mačky, ktoré sa dostanú všade, resp. aby sme vylúčili prítomnosť plazov z priľahlého pozemku.

Evidujeme aj zlý technický stav schodiska a opätovne sa pokúsime riešiť areál komplexne cez vypracovaný projekt formou získania finančných prostriedkov z fondov EÚ. Ak úspešný nebudeme, zrejme začneme vec riešiť postupne a každý rok vyčleníme určitý objem financií na rekonštrukciu jednotlivých častí, ktorú máme v pláne, aby celý areál bol dôstojným odpočinkom pre našich blízkych.


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10387778

Úvodná stránka