Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Adoptujte si stromVytlačiť
 

strom.jpg

Už dlhodobo vnímame požiadavku verejnosti na doplnenie verejnej zeleni v obci. Aj keď sme v minulosti zrealizovali nové výsadby stromov a kríkov, priznávame, že verejnej zelene vo forme stromov a kríkov by mohlo byť aj viac. V tomto roku sme vysadili na veľkej oddychovej zóne nový solitér, ktorý by do budúcna mal túto lokalitu obohatiť svojim vzrastom, ale aj farebnosťou listov, ktorá sa bude postupne meniť zo zelenej, cez oranžovú až po purpurovú. Naviac po vyrastení by mal poskytnúť aj vytúžený tieň v letných mesiacoch. Okrem toho sa chceme zúčastniť projektu „Zelené obce“, vďaka ktorému by mohla pribudnúť ďalšia výsadba.

Prichádzame však aj s ponukou partnerstva pre občanov. Naša ponuka je o tom, že občania nám môžu navrhnúť verejné priestranstvo neďaleko ich bydliska, ktoré je vo vlastníctve obce a na ktorom by bola vhodná výsadba stromov alebo kríkov. Partnerstvo by spočívalo v tom, že obec by hľadala finančné zdroje na kúpu drevných porastov a kríkov a občania, ktorí lokalitu v blízkosti ich domu navrhnú, by sa o výsadbu starali minimálne pravidelným polievaním.

Veríme, že aj takéto partnerstvo by mohlo priniesť vytúžený výsledok v podobe vysadeného verejného priestranstva. Obci tak pribudne viac zelene a občania môžu mať pred ich domami drevinu, ktorá sa im páči a esteticky doladí ich životný priestor. Ak vás táto naša myšlienka zaujala, porozmýšľajte o nej a neváhajte nás kontaktovať osobne, telefonicky alebo moderne elektronicky cez email, či sociálne siete. Radi s vami osobne váš návrh prediskutujeme a ešte radšej zrealizujeme.


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10387789

Úvodná stránka