Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Spevnenie svahu pod cestouVytlačiť
 

Cesta tretej triedy v zákrute pri miestnom kostole nie je najbezpečnejšia a problémom sa stáva aj zosuv krajnice v tomto úseku, ktorá každým rokom pomaly klesá pod náporom ťažkých áut. V tomto úseku je cesta aj dosť úzka a preto je prejazd dvoch áut súčasne problémový. Cesta je v správe Banskobystrickej regionálnej správy ciest, a.s., ktorá zodpovedá za jej zjazdnosť aj bezpečnosť. V minulosti obec zabezpečila osadenie dopravného zrkadla, ktoré obci zabezpečil poslanec Mirko Hric a tento prvok prispel k bezpečnosti prejazdu. Nič to však nezmenilo na technickom stave cesty a havarijnom stave krajnice.

Kostol.jpg

Obec tak v minulom roku začala iniciovať kroky, aby správca komunikácie vykonal obhliadku, navrhol riešenie a zabezpečil na jeho náklady rekonštrukciu. Následne bola na mieste vykonaná obhliadka za prítomnosti správcu cesty, projektanta, geodeta aj geológa. Z navrhovaného postupu vyplýva, že popri opornom múre sa musí vykonať čiastočné odvodnenie cesty. Na druhej strane vo svahu pribudne oporný múr z tzv. gabiónov, ktorý jednak spevní podložie krajnice a jednak zabezpečí odvodnenie cesty. Zároveň kvôli bezpečnosti by mali pribudnúť v tomto úseku zvodidlá a cesta by na šírku mala spĺňať príslušné technické normy. Banskobystrický samosprávny kraj na tento účel v tomto roku vyčlenil financie v sume 50.000 eur.


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10387906

Úvodná stránka