Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Príjem z kovov pokrýva časť výdavkov na likvidáciu odpadovVytlačiť
 

Zelezo.jpg

Ak sme pri rozbiehaní systému separácie odpadov tvrdili, že triedením dokážeme udržať nižší ročný poplatok, tak sme sa nemýlili. Triedenie prináša v podstate tri benefity. Prvým je možnosť odovzdať väčšiu časť odpadu z domácnosti v rámci separácie, čím zbytočne občania neplnia ich zberné nádoby a nemusia ich často vyvážať. Druhým benefitom je bezplatnosť systému separovania (okrem stavebného odpadu), čo je ďalšou motiváciou pre občanov, keďže tento systém neťahá peniaze z ich vrecka. No a tretím benefitom je príjem obce z predaja kovov (železo, hliník), ktorý zase pokrýva časť nákladov spojených hlavne s vývozom veľkokapacitných kontajnerov zo zberného dvora, v ktorých sa ukladá nadrozmerný odpad.

Len ešte dodáme, že odovzdávanie kovov sa vykonáva na základe zmluvného vzťahu so spoločnosťou oprávnenou zhodnocovať takýto odpad. Každý jeden odvoz je vážený a evidovaný na vážnych lístkoch a predaj je riadne fakturovaný odberateľovi, ktorý následne vystavené faktúry uhrádza na bankový účet obce bezhotovostným prevodom. Tento predaj sa nikdy nerobil, nerobí a ani nebude robiť formou hotovostných platieb. Tieto informácie uvádzame preto, aby sme vyvrátili reči o tom, že za odvoz železa si peniaze niekto na obecnom úrade delí do vlastných vreciek. V dnešnej dobe, keď sa dá krásne všetko preveriť, by sa malo zvažovať, čo a o kom poviete, lebo ohovárať niekoho je ľahké, ale ospravedlniť sa už ťažšie a väčšinou to končí bez overenia faktov s nepravdivými tvrdeniami.

V mesiaci apríl sme opäť odovzdávali kovy a to v celkovej hmotnosti 4250 kg, z toho bolo 4140 kg železa a ocele, 68 kg hliníka, 20 kg zmiešaného hliníka so železom a 22 kg hliníkových obalov. Celkový príjem obce z tohto odvozu je v sume 655,50 eur a bude použitý na ďalšiu likvidáciu odpadov vzniknutých na území obce.


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10387811

Úvodná stránka