Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Druhý najvyšší počet hlasov vo voľbách poslancov získal prisťahovalecVytlačiť
 

Manželia Malí najprv chceli v Slaskej chatu, potom víkendový domček a nakoniec sa do dediny nasťahovali natrvalo. Do mesta by sa už nevrátili.

 

Ako dlho žijete v Slaskej?

V Slaskej bývame trinásť rokov. Manželka aj ja sme v Žiari nad Hronom bývali štyridsať rokov, prisťahovali sme sa sem, keď naše deti dospievali. Pre prípad, že by sme si na nové prostredie nezvykli, sme si v Žiari nechali byt. Po siedmych rokov života v Slaskej však manželka prehlásila, že do mesta by sa už nevrátila, tak sme náš “záložný” byt predali.

 

Prečo ste si vybrali Slaskú?

Hľadali sme veľký pozemok, aby sme sa od susedov nemuseli oddeľovať plotom. Ešte za éry bývalej starostky, pani Mácelovej, sme si v Slaskej kúpili šesťárový pozemok. Pôvodne sme si chceli postaviť chatu, potom sme sa rozhodli postaviť dom ale s tým, že tam nebudeme trvalo bývať, ale budeme ho využívať ako chatu. Nakoniec sme sa tam nasťahovali a neľutujeme. Deti sa osamostatnili a už s nami nežijú. Moja manželka je lekárka a koľkokrát, keď máme v práci ťažký deň, prídeme, sadneme si na lavičku v záhrade, sedíme vedľa seba, pozeráme sa do hory a počúvame vtákov, ako spievajú. Sme tu nadmieru spokojní. Noví obyvatelia obce z Dielov sa ma pýtali, ako vychádzame so starousadlíkmi, ako nás prijali. Musím povedať, že máme fantastických susedov a všetci sú to starousladlíci, Slašťania. Napríklad, my máme len okrasnú záhradu a keďže trávime veľa času mimo domu, ráno ideme preč a vraciame sa večer, koľkokrát ani nevieme od koho, nájdeme na bráničke tašku s jabĺčkami, alebo zeleninou. Naozaj nemôžem povedať, že by nás ľudia neprijali. Keď som kandidoval, viacerí známi zo Žiaru sa ma pýtali, či si myslím, že ma ľudia zvolia, keď som prisťahovalec a vidíte, získal som druhý najvyšší počet hlasov.

 

Zaujímali ste sa o dianie v obci od začiatku?

Áno, obaja aj s manželkou sme aktívni ľudia. Vždy sme mali dobré vzťahy so susedmi aj s poslancami zastupiteľstva a priznám sa, keď sa mi niečo nepozdávalo, tak som šomral. Ešte predtým, než sa poslancom stal náš sused Miro Mikula, naša časť obce nemala v obecnom zastupiteľstve zastúpenie. Mal som pocit, že pri všetkom, od kosenia po odhŕňanie snehu je naša časť tá posledná. Už predtým sa ma viacerí ľudia pýtali, či by som nechcel ísť do zastupiteľstva, ale keď sa tam dostal Miro Mikula, necítil som potrebu kandidovať. Keď sa však zostavovala kandidátka do ostatných volieb, Miro za mnou prišiel s tým, že má veľa aktivít a že už to nestíha, či by som nechcel poslancovať ja. Myslím si, že je dobré, keď je v zastupiteľstve niekto z každej časti obce, takže som súhlasil. Teraz môžem priamo ovplyvňovať beh udalostí.

 

Čo by ste chceli v zastupiteľstve dosiahnuť?

Pre našu ulicu je dôležitá oprava cesty, ktorá je v zlom stave. Bol tam problém s vysporiadaním časti pozemku pod cestou, ale viem, že starosta už podniká kroky, aby aj tento úsek nezostal bez rekonštrukcie. Na ostatné časti bude obec v najbližšom období žiadať dotáciu z EÚ, podklady k tomu má pripravené. Bol by som rád, keby sa podarilo urobiť chodníky. Určite som za to, aby sa rozšírilo detské ihrisko v centre obce, aby sme zrekonštruovali materskú školu a vybudovali zariadenie pre seniorov, to však nie sú nápady z mojej hlavy a na nich už obecné zastupiteľstvo pracuje.  Páčia sa mi obecné akcie, stavanie mája, jánska vatra, alebo štefánska zábava. Bol by som rád, keby kultúrno-spoločenských podujatia bolo aj viac, aby sme sa mohli stretnúť a v tejto rýchlej a hektickej dobe trochu “vypustiť paru.”

 

Silver Jurtinus

Foto 4.jpg
Poslanec Jozef Malý s manželkou Erikou

Ing. Jozef Malý, (1965). Vyštudoval odbor Technológia spracovania dreva na Drevárskej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene. Od roku 2011 pracuje v polygrafickom priemysle, aktuálne ako obchodný manažér spoločnosti ForPress NITRIANSKE TLAČIARNE s.r.o. Je ženatý, má syna a dcéru. Nie je členom žiadnej politickej strany. Poslancom zastupiteľstva obce Slaská je prvé volebné obdobie.


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10387998

Úvodná stránka