Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Sprehľadnili sme zákrutu pri vstupe do obceVytlačiť
 

zakruta.jpgOstrá zákruta pred vstupom do obce býva nebezpečná hlavne v zimnom období. Nie jeden šofér sklon tejto zákruty podcenil a skončil mimo nej, nehovoriac o tom, že je to kritický úsek v prípade poľadovice, ale aj v prípade prechodu zvierat žijúcich v lese. V tomto roku zákruta opäť zarástla samonáletmi drevín a krovín a začínala byť neprehľadná. Aj keď kataster obce Slaská začína až od mosta pred dedinou, pustili sme sa opäť do čistenia tohto úseku, lebo si myslíme, že bezpečnosť premávky a ochrana zdravia majú prednosť pred tým, či sa úsek nachádza alebo nenachádza v našom katastri.

A tak pracovníci obce vrátane starostu venovali tejto zákrute jedno dopoludnie. Nabehla malá technika – silónová kosačka, krovinorez, ale aj ručná pílka a nožnice. Úsek bol vyčistený tak, aby vo výhľade z obidvoch strán nič nebránilo. Cieľom bolo sprehľadnenie priestranstva nachádzajúceho sa pri ceste. Efekt je viditeľný a pozornému vodičovi umožňuje široký výhľad na okolité pozemky, či cez nich na cestu náhodou neprichádza zver, ale v dostatočnej vzdialenosti a v predstihu vidí aj autá, s ktorými sa na ceste neskôr bude míňať. Ak nám to pracovné kapacity v roku 2019 umožnia, budeme sa snažiť tento úsek udržiavať aj počas roka, aby bola bezpečnosť zaručená v každom ročnom období. Potom už bude záležať len od vodičov, ako prispôsobia jazdu nielen vozovke, ale ak okolitému terénu, ktorý využíva najmä lesná zver.


 
 

webygroup

dnes je: 24.7.2019

meniny má: Vladimír

podrobný kalendár


10436630

Úvodná stránka