Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Marcela Laiferová rozospievala seniorovVytlačiť
 

20181021_161026.jpgKeď minulý rok seniorov príjemne prekvapila účasť Dušana Grúňa na posedení pri príležitosti úcty k starším, tak sa  urobil medzi nimi malý prieskum, že koho by radi videli a počuli tento rok. Výsledok bol jednoznačný. S prehľadom zvíťazila speváčka Marcela Laiferová. Starosta obce nič nenechal na náhodu a s časovým predstihom jedného roka ju kontaktoval, aby táto príjemná dáma a skvelá speváčka zavítala do Slaskej osobne. Slovo dalo slovo, dohodol sa termín a už sa čakalo len na deň „D“.

A dočkali sme sa. V nedeľu 21. októbra krátko po 15,00 hod. starosta privítal miestneho pána farára Bieľaka, prihovoril sa k seniorom a potom už vkráčala za veľkého potlesku do sály kultúrneho domu šarmantná žena a speváčka zvučného mena Marcela Laiferová. Okrem slávnych hitov, ktoré striedala jeden za druhým, svoje vystúpenie obohatila aj o hovorené slovo a veru stálo za to ju počúvať. Emócie, ktoré rozdávala, mali pozitívny dopad na obecenstvo a ňou vyslovené myšlienky boli trefné na dobu, ktorú žijeme a hlavne pre seniorov, ktorí sa neraz zbytočne opúšťajú, pričom môžu kvalitne prežívať jeseň života. Okrem pravidelného potlesku, si prítomní s ňou nielen zaspievali, ale poniektorí aj zatancovali, vrátane richtára. Emóciami nabité podujatie skončilo obrovským potleskom, pričom všetci sa postavili, aby tým vyjadrili obdiv speváčke, ktorá rozhodne ešte z hudobnej scény ani zďaleka neodchádza. Z rúk starostu si prevzala aj kyticu kvetov a ešte zotrvala v sále, aby vyhovela početným žiadostiam o spoločnú fotografiu.

IMG-90ea31f05bf720ac48e920b2fd486bd4-V.jpg

A teraz zaujímavosti. Pani Laiferová sa na stretnutie doviezla sama, lebo rada šoféruje. Nemala žiadne hviezdne maniere. Stačil jej bylinkový čaj a neperlivá minerálka. Pred vystúpením strávila polhodinku v družnom rozhovore s pánom starostom a vraj si mali čo povedať, aj keď každý z nich je zástupcom inej generácie. Voľakedy dávno jej na Vianoce urobila radosť „živá“ čierna borovica, ktorú mala od nášho spoluobčana Michala Hrica. Ten speváčku pred vystúpením obdaroval tiež kytičkou kvetov a za borovicu sa mu po rokoch pani Laiferová osobne poďakovala počas vystúpenia. Ako malú pozornosť si vďaka ujovi Mišovi a tete Milke odviezla mrazené maliny, ktoré jej vnučka neskutočne miluje. Starosta obce bol zase poctený pozvaním od tejto brilantnej dámy na kávu v Bratislave, keď ho tam pracovné povinnosti zavedú. A všetko sa javí tak, že Marcela Laiferová nebola v Slaskej naposledy.

IMG-760f7fe57ac9a143c06e823ef3cf0e6b-V.jpg20181021_163230.jpg20181021_151348.jpg


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10387804

Úvodná stránka