Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Obec vymenila pozemky s developeromVytlačiť
 

Zamena foto 1.jpgSlaská získala pozemky s rozlohou viac ako päťtisíc metrov štvorcových a inžinierske siete výmenou za päťdesiatpäť metrov štvorcových.

 

Obojstranne výhodnú výmenu odsúhlasilo obecné zastupiteľstvo v marci. Investor, akciová spoločnosť Duo Group, mal záujem o pozemok v lokalite Diely s výmerou 55 metrov štvorcových. Ako protihodnotu ponúkol všetky jeho pozemky pod novými cestami, zelené pásy medzi cestami a pozemkami súkromných vlastníkov a tiež inžinierske siete, konkrétne cesty s asfaltovým povrchom, dažďovou kanalizáciou, verejným osvetlením, bezdrôtovým rozhlasom a dvoma hydrantmi.Zamena foto 2.jpg

“Získané pozemky su pre obec mŕtvym vlastníctvom, lebo ich účelom je buď miestna komunikácia, alebo uloženie inžinierskych sietí. Chceli sme však, aby stav na Dieloch bol identický s obcou, kde pozemky pod cestami a s uloženými sieťami sú vo vlastníctve obce. Je to praktické hlavne do budúcna v prípade riešenia možných havarijných stavov. Sú to verejné statky, ktoré slúžia obyvateľom Slaskej. Investor uznal, že by mali patriť obci,” vysvetlil starosta. Pozemky a inžinierske siete si partneri vymenili bezodplatne, takže obec získala do jej majetku nový majetok mnohonásobne vyššej hodnoty ako bola hodnota zamieňaného pozemku vo vlastníctve obce.

Podľa webstránky developera projektu Diely Slaská je z tridsiatichôsmych pozemkov predaných už osemnásť, rezervované sú tri a sedemnásť parciel na výstavbu je ešte voľných. Všetky stavebné pozemky sú napojené na inžinierske siete.

(SJ)zamena foto 3.jpg


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10387795

Úvodná stránka