Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Spodný most v časti Tomášková je bezpečnejšíVytlačiť
 

foto tomaskova.jpgNestabilné zábradlie už nebude ohrozovať chodcov.  

Na havarijný stav mosta upozornil poslanec Miroslav Hric. “Zábradlie na jednej strane bolo nestabilné, na druhej úplne odpadlo a ľuďom hrozilo nebezpečenstvo úrazu” dodáva poslanec Obecného zastupiteľstva v Slaskej. Na túto skutočnosť upozornil starostu obce ihneď po jeho návrate z dovolenky. Následne v prítomnosti starostu a jeho zástupcu urobili obhliadku a dohodli postup na odstránenie tohto negatívneho stavu.

Dodávateľskú firmu, ktorá most opravila, obec vybrala na zaklade prieskumu trhu a aj s ohľadom na lehotu dodania. Najvýhodnejšiu ponuku zasala firma GTC Slovakia – stav z Banskej Bystrice.

Pracovníci firmy odstránili pôvodné vrchné rímsy, vyčistili podklad, osadili a ukotvili zábradlie nanovo. Následne ho zabetónovali, pričom sa použil špeciálny betón určený pre mosty, ktorý je odolný voči mrazom i posypovej soli. Cena rekonštrukcie bola 2 400 eur.

(SJ)  


 
 

webygroup

dnes je: 25.4.2019

meniny má: Marek


10217146

Úvodná stránka