Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Seniorom zaspieva Marcela LaiferováVytlačiť
 

1462526_544182295675630_1635773218_o.jpg

Zdroj foto: Facebook Marcela Laiferová 

Stálica slovenskej populárnej hudby nedávno oslávila päťdesiat rokov speváckej kariéry.

K mesiacu úcty starším v Slaskej už tradične patrí kultúrny program pre skôr narodených. “Kultúrne podujatia v rámci mesiaca úcty k starším organizujeme dlhoročne. Tradične sme organizovali vystúpenia lokálnych umelcov, minulý rok sme však pozvali Dušana Grúňa a jeho vystúpenie malo dobrý ohlas. Preto sme sa rozhodli, že aj tento rok pozveme umelkyňu so zvučným menom,” vysvetlila pracovníčka obecného úradu Zuzana Mojžišová.

Marcela Laiferová vyrastala v neďalekej Handlovej, spievať začala na gymnáziu v Prievidzi. Profesionálnu kariéru naštartovala v Bratislave popri štúdiu medicíny. Textári a skladatelia si ju všimli po jej prvom veľkom hite Lampy už dávno zhasli. Na jej prvej platni z roku 1969 s názvom Marcela boli hity ako Prázdny stôl, Vôňa medu, Šumná víla, s piesňou Slová získala v roku 1970 Zlatú bratislavskú lýru. Nahrala desať albumov a 70 singlov. Svoj životný príbeh, ktorý nebol vždy ožiarený svetlami reflektorov, opísala v autobiografickej knihe Žiť svoj sen.

Marcela Laiferová vystúpi v sále kultúrneho domu v Slaskej v nedeľu 21. októbra o 15.-tej hodine. Pre seniorov bude pripravené malé pohostenie.

S.J.

 

Obec Slaská na podujatí “Október mesiac úcty starším” vyhotovuje videozáznam a fotografie z podujatia za účelom pozitívnej propagácie obce a za účelom zaznamenávania udalostí do kroniky obce. Obec prehlasuje, že spracúva osobné údaje v súlade s nariadením EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane osôb pri spracovaní osobných údajov a zákonom SR č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Viac informácií o spracúvaní vašich osobných údajov nájdete na stránke obce: www.slaska.sk, počas pracovnej doby na obecnom úrade alebo kontaktujte obcou poverenú zodpovednú osobu na zodpovednaosoba1@gmail.com


 
 

webygroup

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria


10388057

Úvodná stránka