Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Rekonštrukcia miestnych komunikáciíVytlačiť
 

Obec má pripravené projekty na rekonštrukciu ciest

Štyri projekty čakajú na výzvu z eurofondov, projekty pre ďalšie tri cesty obec pripravuje.

Poslanci obecného zastupiteľstva na júnovom rokovaní schválili kúpu pozemkov s rozlohou 138,5 metrov štvorcových. Sú to spoluvlastnícke podiely pod miestnou komunikáciou v lokalite Dole škôlkou. Ako vysvetlil starosta Daniel Gelien, kúpa pozemkov je prvým krokom k príprave projektu na rekonštrukciu cesty.
20180927_161527.jpg

“V obci sme z eurofondov zrekonštruovali tri cesty. Ďalšie štyri miestne komunikácie máme pripravené, teda máme vlastnícky vysporiadané pozemky pod cestami, máme ich zamerané geometrickým plánom, máme spracovaný technický projekt a máme stavebné povolenie. Ďalšie tri cesty, Dole škôlkou, Hlboká a Pri oddychovej zóne pripravujeme a začíname vysporiadaním vlastníctva pozemkov pod týmito cestami,” povedal Gelien. Ako dodal, aby obec mohla čerpať eurofondy, musí byť vlastníkom dotknutých pozemkov, alebo ich mať v dlhodobom nájme.

 

Štyri hotové projekty ciest v loklitách Dielničky, Rihavice, Na Pílu a Dolina čakajú na výzvu z Programu rozvoja vidieka na opravu infraštruktúry.
“Výzva mala byť zverejnená do júna, zatiaľ však zverejnená nebola. Očakáva sa, že bude vydaná do konca roka,” povedal Gelien.

Podľa starostu bude môcť obec žiadať stotisíc eur, rozpočet na rekonštrukciu štyroch miestnych komunikácií je však 105-tisíc eur.
“Až verejná obchodná súťaž ukáže, či dodávatelia dokážu opraviť všetky štyri cesty za stotisíc eur. Ak bude cena vyššia, sme pripravení rozdiel doplatiť z obecného rozpočtu,” povedal Gelien.20180927_161615.jpg

 

Pozemky môže obec nakupovať iba z kapitálových príjmov. Slaská do nákupu pozemkov pod miestnymi komunikáciami investuje peniaze z predaja nehnuteľností, rozpočet je preto obmedzený.

“Ďakujem všetkým spoluvlastníkom, ktorí nám vyšli v ústrety a súhlasili so sumou, ktorú im obec mohla ponúknuť,” povedal starosta. Dodal, že v nevyhnutnom prípade môže obec uplatniť aj inštitút vyvlastnenia, zatiaľ ho však nikdy použiť nemuseli a obec sa vždy s vlastníkmi dohodla.

Silver Jurtinus


 
 

webygroup

dnes je: 22.5.2019

meniny má: Júlia, Juliana


10361203

Úvodná stránka