Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Miestny cintorín má vlastné ozvučenieVytlačiť
 

Už v minulom období sme informovali verejnosť o postupných rekonštrukciách na miestnom cintoríne. Začali sme fasádou domu smútku, neskôr prístupovou cestou k domu smútku a ako posledné sme riešili novú vstupnú bránu. Všetky tieto zmeny verejnosť vnímala pozitívne, ale zároveň sa dožadovala ozvučenia domu smútku. A to hlavne pri konaní pohrebných obradov.

Cintorin SlaskaSamozrejme, že aj obec vnímala túto požiadavku ako oprávnenú, avšak problémom boli finančné prostriedky. V tomto roku sme dostali prísľub na spolufinancovanie a tak sme sa rozhodli projekt aj realizovať. Okrem domu smútku sme však chceli ozvučiť aj areál celého cintorína a tak sme nastavili aj podmienky vo verejnom obstarávaní, ktorého sa nakoniec zúčastnili traja záujemcovia. Víťaz verejného obstarávania dielo vykonal podľa zmluvne dohodnutých podmienok a obec uhradila zhotoviteľovi dohodnutú cenu v sume 1.435,50 eur. Po zrealizovaní diela a úhrade ceny bol splnený aj prísľub spolufinancovania. Pozemkové spoločenstvo poľnohospodárskych a lesných pozemkov a urbárnikov obce Slaská poskytlo obci na tento účel sponzorský príspevok v sume 1.000,00 eur a tak sa obec na spolufinancovaní podieľala len v sume 435,50 eur. Touto cestou sa chceme poďakovať pozemkovému spoločenstvo a jeho štatutárom Ing. Jánovi Vankovi a Mgr. Vladislavovi Mikulovi za ústretovosť a pomoc pri tomto projekte obce.

Prvé skúšky ozvučenia už máme za sebou a verejnosť určite postrehla, že prenosný mikroport používa dôstojný pán farár aj pri pohrebných obradoch, či už v dome smútku alebo priamo v rámci areálu cintorína. No a zrealizované ozvučenie sme využili aj pri príležitosti Sviatku všetkých svätých, keď sme niekoľko dní pravidelne púšťali melódie, ktoré mali za cieľ pietnu atmosféru ešte viac umocniť. Podľa reakcií návštevníkov cintorína sa nám to vraj podarilo.
 


 
 

webygroup

dnes je: 23.1.2019

meniny má: Miloš


9711111

Úvodná stránka