Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Peniaze z nájmu obec investovalaVytlačiť
 

vymena okienSlovenský Červený kríž, územný spolok Žiar nad Hronom, sídli už niekoľko rokov v bývalej materskej škole. Peniaze z nájmu obec použila na výmenu okien a dverí na celom objekte a to ešte pred riadnou vykurovacou sezónou. Vývarovňa SČK sa do našej obce presťahovala v roku 2007 a to do priestorov bývalej materskej školy, ktorú obec zatvorila pre nízky počet detí a vysoké náklady. Tento rok sa do Slaskej presťahovala aj administratíva SČK, vrátane riaditeľky a tak je celá budova užívaná touto organizáciou.

V rámci rokovania podmienok zmluvy v roku 2007 bolo dohodnuté, že nájomné uhradené SČK nebude slúžiť obci na jej bežné výdavky v danom roku, ale sa vždy investuje do budovy, aby sa technicky zhodnocovala. Vzhľadom na úsporu financií z nájomného, sa obec v tomto roku rozhodla získané nájomné investovať do tejto budovy a to výmenou vchodových dverí a všetkých okien. Táto investícia ušetrí náklady nájomcu na vykurovanie a technicky zhodnotí obecnú stavbu. Obec vyhlásila verejné obstarávanie, do ktorého sa zapojilo 14 uchádzačov. Výsledkom verejného obstarávania bol výber dodávateľa, ktorý sa zaviazal výmenu vykonať do 31. októbra 2011. Celkové náklady na dodanie diela a služieb s tým spojené boli v sume 6.628,29 eur, vrátane DPH. Uvedené dielo bolo v dohodnutom termíne vykonané a obcou prevzaté.

vymena okienObec Slaská sa tak rozhodla financie získané z nájmu tejto budovy, nevyužiť v rámci bežných výdavkov v roku, ale radšej ich investovať do samotnej budovy, aby nechátrala. Realizácia tohto diela je dôkazom, že prenajatie predmetnej budovy prinieslo do obce nielen sociálnu službu vo forme možnosti odoberať obedy, ale aj zhodnotenie budovy ako celku. V investíciách chce obec pokračovať aj v budúcnosti a to najmä úpravou fasády budovy. Takýmto spôsobom chce obec zhodnotiť všetky stavby, ktoré sú v jej vlastníctve.
 


 
 

webygroup

dnes je: 23.1.2019

meniny má: Miloš


9711070

Úvodná stránka