Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Zaujímavý rok 2017Vytlačiť
 

1.jpg

Futbal v Slaskej má dlhú tradíciu, na ktorú sa snažíme nadviazať aj my v súčasnosti. V dnešnej dobe nie je núdza o finančné alebo materiálno-technické zabezpečenie, naopak mladí ľudia majú k športu čoraz ďalej. Problém  vidím v chýbajúcej koncepcií výchovy a vedenia detí k športu. Aby  mladí ľudia boli aspoň trochu "športovo gramotní", je potrebné začať od tých najmenších. Aj preto som osobne rád, že Slovenský Futbalový Zväz vypracováva novú koncepciu rozvoja futbalu so zameraním na materské a neskôr na základné školy. Dúfam že projekt bude úspešný a ihriská v okresoch sa opäť zaplnia.

Minulá sezóna bola pre Slašťanov celkom úspešná. V najvyššej okresnej súťaži sme skončili na 8. mieste so ziskom 36 bodov a bilanciou 11-3-12. Pred novou sezónou prešlo mužstvo viacerými zmenami a to sa odzrkadlilo aj na výkonoch. Z 13. zápasov dokázala Slaská nazbierať len 10 bodov za 3 výhry a 1 remízu. Aj preto patrí Slaskej po jesennej časti len 12. miesto. Na jar to bude hlavne boj o záchranu o udržanie sa v najvyššej okresnej súťaži. Tá plánuje v nasledujúcom ročníku nemalé zmeny. Namiesto 14 účastníkov narastie počet na 16 a každý tím tak odohrá viac o 4 majstrovské zápasy. Až čas ukáže, či nový koncept bude úspešný. 

ss.jpgViac ako umiestnenie však futbalistov na jeseň trápili nájazdy diviakov, ktoré dali poriadne zabrať hlavnému a neskôr aj pomocnému ihrisku. Keďže rôzne chemické odplašovače nefungovali, museli sme pristúpiť k elektrickému oplotku. Ten našťastie splnil svoju funkciu výborne a prasiatka asi dostali trošku po rypáčiku. Tu patrí nemalá vďaka obci, ktorá zakúpila elektrický oplotok. Inštaláciu oplotku ako aj opravu ihriska zvládli výborne chalani z tímu a pridali sa aj "starí páni". Každý pomohol ako vedel a preto by som sa chcel touto cestou všetkým veľmi pekne poďakovať.

 

 

 

so športovým pozdravomFoto 10.JPG

Ing. Peter Hric, predseda OZ Športový klub Slaská


 
 

webygroup

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana


9766546

Úvodná stránka