Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Slaská

Ako sme stavali májaVytlačiť
 

Po viac ako desaťročí sa nadšenci z občianskeho združenia Pro Slaská rozhodli v spolupráci s obcou Slaská, klubom Jednoty dôchodcov Slovenska a pohostinstvom Hurtík zorganizovať stavanie mája. Aj napriek zlému počasiu v sobotu 30. apríla 2011 sa skupinke mládencov podarilo spíliť, obieliť a doviesť zo slaštianskych lazov vysokánsky smrek. Na parkovisku pod budovou Jednoty ho dievčence ozdobili stužkami, priviazala sa symbolická fľaša a o šiestej hodine večer za taktu skupinky hudobníkov na čele so Štefanom Krausom a za pomoci väčšiny prítomných divákov, sa koruna stromu začala dvíhať k nebu. Obecný úrad zabezpečil slané pečivo, starosta zase fľašu a pohostinstvo príjemnú muziku – každý prispel, čím mohol. Tí, čo zotrvali, si pri hudbe posedeli, niečo vypili, ba aj zatancovali.


Či pôjde o obnovu tradície, alebo iba náhodnú akciu, ukáže čas. No my veríme, že aj o rok sa stretneme pri takejto príležitosti za lepšieho počasia a v ešte väčšom počte.

stavanie maja stavanie maja stavanie maja


 
 

webygroup

dnes je: 23.1.2019

meniny má: Miloš


9711056

Úvodná stránka